EP-5038 052 Dark Havana Gold Eyeglasses 53/16/135 by Emilio Pucci
$190
NEW
Details
Emilio Pucci eyeglasses - Brown, Frame: Havana
The Emilio Pucci designs merge simple geometric forms with vibrant color schemes. The Emilioform jersey with its fluid elastic fabric serves as his first choice because it provides absolute freedom of movement and flexibility.
Product Specs
| Brand | Emilio Pucci |
| SKU | 12364714 |
| MPN | EP5038 052 53 052 |
| GTIN | 664689770717 |
| Model | EP-5038 |
| Frame Color | Havana |
| Color | Brown |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 135mm |
| Style | EYEGLASS_FRAME |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate |