Marc 721 086 Eyeglasses Havana Frame 51mm by Marc Jacobs
$122
NEW
Details
Marc Jacobs eyeglasses MARC - Frame: Havana
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
Product Specs
| Brand | Marc Jacobs |
| SKU | 12366256 |
| MPN | MARC 721 0086 00 |
| GTIN | 716736858432 |
| Frame Color | Havana |
| Bridge Width | 21 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Department | Unisex Adults |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Round |
| Type | Eyeglasses |
You might also like
Marc Jacobs Marc 704 Nuc Eyeglasses Gradient Matte Blue Gold Frame 56mm - Frame: Matte Blue Gold
Marc Jacobs Marc 700 02M2 00 Black/gold 51mm Eyeglasses - Frame: Black/Gold, Lens: Clear Demo Lenses, code: 02M200
Marc Jacobs Demo Rectangular Men`s Eyeglasses Marc 643 0807 55 Marc 643 0807 55 - Black, Frame: Black
Marc Jacobs Marc 598-0R83 00 Eyeglasses 54mm - Frame: ORANGE BEIGE
Marc Jacobs MJ 1086-0FWM 00 Eyeglasses 52mm - Frame: Nude
Marc Jacobs Marc 513 Eyeglasses Women Gray Pink 53mm - Frame: Gray Pink, Lens: Demo