Technomarine Manta Ocean Men`s 48mm Watch Gold Black Blue Silicone TM-220018 by TechnoMarine
$186
NEW
Details
TechnoMarine watch Manta - Dial: Gold, Band: Blue, Bezel: Black, Gold
TechnoMarine is a dynamic watch brand known for its bold, colorful designs that embody a spirit of adventure. Specializing in high-quality timepieces, TechnoMarine combines innovative technology with stylish aesthetics, making each watch perfect for both aquatic activities and everyday wear. With TechnoMarine, you can enjoy reliable functionality and unique flair, ensuring you make a statement wherever you go.
Product Specs
| Brand | TechnoMarine |
| SKU | 12370076 |
| MPN | TM-220018 TM220018 |
| GTIN | 886678924257 |
| Model | TechnoMarine Manta |
| Bezel Color | Black Gold |
| Band Color | Blue |
| Dial Color | Gold |
| Case Size | 48 mm |
| Band Width | 31 mm |
| Closure | Buckle |
| Dial Pattern | Logo |
| Indices | Roman Numerals |
| Case Thickness | 14 mm |
| Band/Strap | Two-Piece Strap |
| Handedness | Right |
| Department | Men |
| Caseback | Solid |
| Bezel Type | Unidirectional Rotating |
| Watch Shape | Round |
| Style | Diver Luxury Sport |
| Features | 12-Hour Dial 24-Hour Dial Chronograph Date Indicator Luminous Hands Screwdown Crown Seconds Hand Water-Resistant |
| Case Material | Silicone Stainless Steel |
| Water Resistance | 200 m (20 ATM) |
| Movement | Quartz |
| Reference Number | TM-220018 TM220018 |
| Type | Wristwatch |
| Band Material | Silicone |
| Case Finish | Polished |
| With Manual/Booklet | Yes |
| Country of Origin | Japan |
| Display | Analog |
You might also like
Technomarine Manta Chronograph Gmt Quartz Men`s Watch TM-224020 - Dial: Gunmetal and Gold, Band: Black, Bezel: Two-tone (Black and Gold)
Technomarine Manta Chronograph Gmt Quartz Men`s Watch TM-224018 - Dial: Gold and Black, Band: Black, Bezel: Two-tone (Steel and Gold)
Technomarine Manta Ray Chronograph Blue Dial Men`s Watch TM-219021 - Dial: Blue, Band: Two-tone (Silver-tone and Gold-tone), Bezel: Silver-tone
Technomarine Manta Sea Quartz Black Dial Men`s Watch TM-224011 - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Gold-tone
Technomarine Manta Sea Quartz Gunmetal Dial Men`s Watch TM-224006 - Dial: Gunmetal, Band: Black
Technomarine Manta Ray Chronograph Rose Gold Dial Men`s Watch TM-220138 - Dial: Rose, Band: Rose Gold-tone, Bezel: Rose Gold-tone
Technomarine Manta Ray Chronograph Silver Dial Men`s Watch TM-219020 - Dial: Silver, Band: Two-tone (Silver-tone and Gold-tone), Bezel: Two-tone (Silver-tone and Gold-tone)