BE2318 3853 Womens Black Round Designer Eyeglasses Frames 51/18 140 by Burberry
$256
NEW
Details
Burberry eyeglasses - Frame: Black, Manufacturer: 3853
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
Product Specs
| Brand | Burberry |
| SKU | 12377439 |
| MPN | BE2318 3853 |
| GTIN | 8056597167000 |
| Model | Burberry BE 2318 3853 |
| Frame Color | Black |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Frame Width | 140 mm |
| Lens Width | 51mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 42 mm |
| Features | Full Rim Round |
| Theme | Designer Modern |
| Bundle Listing | No |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | 3853 |