BE4410 39798H Sunglasses Women`s Bordeaux/clear Gradient Violet 52mm by Burberry
$202
$380
NEW
Details
Burberry sunglasses - Frame: Red, Lens: Purple
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
Product Specs
| Brand | Burberry |
| SKU | 12378942 |
| MPN | BE4410 |
| Model | BE4410 |
| Frame Color | Red |
| Lens Color | Purple |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Size | 18 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Men |
| Frame Material | Plastic |
| Lens Technology | Gradient |
| Style | Full Rim |