Arden BE4391 406587 Sunglasses Women`s Yellow/grey Square Shape 54mm by Burberry
$202
$308
NEW
Details
Burberry sunglasses Arden - Frame: Yellow, Lens: Gray
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
Product Specs
| Brand | Burberry |
| SKU | 12379927 |
| MPN | BE4391 |
| Model | Arden |
| Frame Color | Yellow |
| Lens Color | Gray |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Size | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Department | Men |
| Lens Technology | Anti-Reflective |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Burberry Arden BE 4391 Dark Havana/brown Shaded 3002/13 Sunglasses - Frame: Dark Havana, Lens: Brown Shaded
Burberry Arden BE 4391 Dark Havana/brown 3002/83 Sunglasses - Frame: Dark Havana, Lens: Brown
Burberry Arden BE4391F 30018G 56 Black Sunglasses - Frame: Black, Lens: Gray
Burberry Arden BE4391F 30018G Sunglasses Women`s Black/grey Gradient Lenses 56mm - Frame: Black, Lens: Gray
Burberry Arden BE 4391 Black/grey Shaded 3001/8G Sunglasses - Frame: Black, Lens: Grey Shaded