Pure Poison by Christian Eau De Parfum Spray 1.7 oz For Women by Dior
$236
NEW
Details
Dior perfume,cologne,fragrance,parfum
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12383530 |
| GTIN | 3348900606708 |
| Size Type | Regular Size |
| Size | 1.7 oz |
| Size in oz | 1.7 oz |
| Size in ml | 50 ml |
| Fragrance Type and Size | 1.7 oz Eau De Parfum Spray |
| Fragrance Name | Pure Poison by Christian Dior |
| Type | 1.7 oz Eau De Parfum Spray |
| Volume | 1.7 oz |
| Features | Long Lasting Casual Use Special Occasions Date |
| Formulation | Spray |
| Fragrance Type | Eau De Parfum Spray 1.7 oz |
| Gender | Women |
| Packaging | The same as in your Department Store |
| MSRP | 90 |
| ASIN | B002X4N440 |
| Shipping time | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only) | YES |
| International Delivery | See description |
| Manufacturer | Christian Dior |