Limit Switch 0.5 OX5119-0454 Titanium Black Chrome Eyeglasses 54-17 by Oakley
$246
$330
NEW
Details
Oakley eyeglasses LIMIT SWITCH - Frame: BLACK CHROME
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12392963 |
| Model | LIMIT SWITCH 0.5 OX5119-0454 |
| Frame Color | BLACK CHROME |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 139mm |
| Vertical | 32 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | RECTANGLE |
| Frame Material | Titanium |
| Theme | Designer |
| Features | Half Frame |