Christian StellaireO3 J5G 57mm Gold Pilot Eyeglasses Frames Italy by Dior
$421
NEW
Details
Dior eyeglasses Stellaire - Frame: Gold
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12419777 |
| MPN | StellaireO3 |
| Model | DIOR Stellaire O3 |
| Frame Color | Gold |
| Bridge Width | 13 mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Vertical | 46 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Square |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim Rectangular Square |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Christian Dior Stellaire O13 010 53mm Silver Square Eyeglasses Frames Italy - Frame: Silver
Dior Stellaire O11 Palladium 010 Eyeglasses - Frame: Palladium
Dior Homme Diorstellairev Pid Eyeglasses 54mm Blue Silver / Clear Demo Lens - Frame: Blue Silver
Christian Dior Stellaire O12 Ddb 54mm Rose Gold Round Eyeglasses Frame Italy - Frame: Rose Gold