Joni BE4389 350173 Sunglasses Women`s Spotted Horn/bronze Lenses 55mm by Burberry
$215
$352
NEW
Details
Burberry sunglasses Joni - Frame: Brown, Lens: Brown
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
Product Specs
| Brand | Burberry |
| SKU | 12422367 |
| MPN | BE4389 |
| Model | Joni |
| Frame Color | Brown |
| Lens Color | Brown |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Size | 16 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Department | Men |
| Lens Technology | Anti-Reflective |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Metal & Plastic |
You might also like
Burberry Joni BE4389F 300213 Sunglasses Women`s Dark Havana/brown Gradient 55mm - Frame: Brown, Lens: Brown
Burberry Joni BE 4389 Rose/brown Shaded 4061/13 Sunglasses - Frame: Rose, Lens: Brown Shaded
Burberry Joni Brown Gradient Square Ladies Sunglasses BE4389 406113 55 - Pink, Frame: Pink, Lens: Brown
Burberry Joni BE 4389 Black/dark Grey 3001/87 Sunglasses - Frame: Black, Lens: Dark Grey
Burberry Joni BE 4389 Havana/bronze 3501/73 Sunglasses - Frame: Havana, Lens: Bronze