OX3142-0452 Tumbleweed 0.5 Matte Cement 52/19/143 Eyeglasses by Oakley
$184
NEW
Details
Oakley eyeglasses TUMBLEWEED - Frame: Matte Cement
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12467218 |
| GTIN | 700285569260 |
| Model | OX3142-0452 TUMBLEWEED 0.5 |
| Frame Color | Matte Cement |
| Bridge Width | 19 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 143 mm |
| Vertical | 30 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |
| Personalized | No |
| Features | Half Rim |