Half Rim Plazlink Eyeglasses OX8061-0256 Glasses Satin Gray 56mm W/case by Oakley
$298
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Gray, Manufacturer: Satin Gray Smoke
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12467413 |
| MPN | OX8061-0256 |
| Model | OX8061-0256 |
| Frame Color | Gray |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Frame Material | O Matter |
| Vertical | 39 mm |
| Lenses | Demo with Print |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | Satin Gray Smoke |