Addams 0.5 Eyeglasses OX3035-0356 Glasses Gloss Blue Stonewash 56mm Wcase by Oakley
$222
$227
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Blue, Logo: Silver, Manufacturer: Polished Stonewash
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12468885 |
| MPN | OX3035-0356 |
| GTIN | 888392641908 |
| Model | OX3035-0356 |
| Frame Color | Blue |
| Logo Color | Silver |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Vertical | 37 mm |
| Frame Material | Metal |
| Theme | Standard Issue |
| Lenses | Demo with Print |
| Feature | Flex Hinge |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | Polished Stonewash |