Youth Fit Eyeglasses Aglow Glasses OY8027D-0449 Purple 49mm Kids Size by Oakley
$185
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Purple, Logo: Silver, Manufacturer: Polished Transparent Lilac
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12469015 |
| MPN | OY8027D-0449 |
| GTIN | 888392613707 |
| Model | OY8027D-0449 |
| Frame Color | Purple |
| Logo Color | Silver |
| Lens Socket Width | 49 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 132 mm |
| Department | Girls |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 41 mm |
| Frame Material | O Matter |
| Theme | Sports |
| Features | Full Rim |
| Lenses | Demo with Print |
| Manufacturer Color | Polished Transparent Lilac |