Dkny Mini Bucket Tote Crossbody Ivory Quilted Leather Phone-pocket Handbag by DKNY
$111
NEW
Details
DKNY bag Studio - Handle/Strap: black faux leather, Hardware: Silver, Exterior: Ivory
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
Product Specs
| Brand | DKNY |
| SKU | 12474249 |
| GTIN | 766360289409 |
| Model | Studio 30H7GM9M8X |
| Handle/Strap Color | black leather |
| Hardware Color | Silver |
| Exterior Color | Ivory |
| Lining Color | Ivory |
| Bag Width | 9 in |
| Size | Mini |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnetic |
| Occasion | Casual |
| Bag Depth | 4 in |
| Accents | quilt |
| Personalize | No |
| Accessories | Detachable Strap |
| Department | Women |
| Style | Crossbody |
| Features | Adjustable Strap Audio Pocket Convertible Folding Inner Pockets Lightweight Lined Mobile Phone Pocket Packable Padded Pockets Stain-Resistant Water Resistant |
| Finish | Quilted |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 7 in |
| Character | Designer |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Nylon |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | Nickel |
| Strap Drop | 3" and 24.5" max |
| Theme | Mini Convertible Carry-All Designer |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | DKNY |