Hstn RX Eyeglasses OX8139-0750 Glasses Polished Clear Fern 50mm with Case by Oakley
$235
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12474809 |
| GTIN | 888392645852 |
| Model | OX 8139-0750 |
| Frame Color | Clear |
| Lens Socket Width | 50 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 45 mm |
| Frame Material | O Matter |
| Theme | Standard Issue |
| Country of Origin | United States |
| Lenses | Demo with Print |
| Age Group | Adult |