Wildrye Sunglasses OO9230-0361 Transparent Brown Polarized Prizm W/case by Oakley
$198
$224
NEW
Details
Oakley sunglasses - Frame: Brown, Lens: Brown, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12475956 |
| MPN | OO9230-0361 |
| Model | OO9230-0361 |
| Frame Color | Brown |
| Lens Color | Brown |
| Logo Color | Silver |
| Temple Length | 134 mm |
| Lens Socket Width | 61 mm |
| Department | Women |
| Type | Sunglasses |
| Style | Butterfly |
| Theme | Designer |
| Lens Technology | Mirrored Polarized Tinted Prizm |
| Frame Material | O Matter |
| UV Protection | 100% UV |
| Country of Origin | United States |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Vertical (including frame) | 51 mm |
| Bridge | 16 mm |