Dkny Women`s DK1L006M0055 Urban Westside Maxi White Rose-gold IP Steel Watch by DKNY
$259
NEW
Details
DKNY watch - Dial: White, Band: Rose-Gold
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
Product Specs
| Brand | DKNY |
| SKU | 12478438 |
| MPN | DK1L006M0055 |
| GTIN | 4894626300202 |
| Model | DK1L006M0055 |
| Dial Color | White |
| Band Color | Rose-Gold |
| Case Size | 31 mm x 41 mm |
| Reference Number | DK1L006M0055 |
| Style | Casual Classic |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Movement | DK1L006M0055 |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Analog |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 m (3 ATM) |
| Year Manufactured | 2024 |
| With Papers | Yes |
| Watch Shape | Rectangle |
| Band/Strap | Bracelet |
| Functionality | 3 Hands |
| Case Opening | 23 mm x 27.5 mm |
| LACOSTE | DKNY |