Moon Shot Glasses Eyeglasses OX5149-0351 Matte Pink Titanium 51mm W/case by Oakley
$222
$365
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Pink
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12485938 |
| MPN | OX5149-0351 |
| GTIN | 888392482877 |
| Model | OX5149-0351 |
| Frame Color | Pink |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 50 mm |
| Frame Material | Titanium |
| Lenses | Demo with Print |
| Feature | Flex Hinge |
| Age Group | Adult |