Eyeglasses Frames OX8046-0259 Black Ink Rectangular Full Rim 59-18-148 by Oakley
$238
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12486346 |
| MPN | OX8046-0259 |
| Frame Color | Black |
| Lens Socket Width | 59 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 148 mm |
| Frame Width | 151 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 35 mm |
| Frame Material | Plastic |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Country of Origin | Thailand |
| Pattern | Solid |