Christian Mini CD O S4F-1100 Eyeglasses 0mm by Dior
$284
NEW
Details
Dior eyeglasses MINI
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12486400 |
| MPN | MINI CD S4F-1100 |
| GTIN | 192337125751 |
| Model | MINI CD O S4F-1100 |
| Bridge Width | 0mm |
| Lens Socket Width | 0mm |
| Temple Length | 0mm |
| Frame Width | 0mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate/Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Dior Blacktie 199F New Christian Dior Blacktie 199F Aluminium Eyeglasses Size: 57 -17-145 - Frame: Havana
Dior Mini CD O S4F 2600 Color Tortoise Eyeglasses 52-19-140 - Frame: Tortoise
Dior Mini CD O S2I 6700 Color Shiny Yellow Eyeglasses 54-16-140 - Frame: Shiny Yellow