Dkny Tania Hobo Large Shoulder Bag Python Silver by DKNY
$845
NEW
Details
DKNY bag Tania - Handle/Strap: Python, Hardware: Silver, Exterior: Python
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
Product Specs
| Brand | DKNY |
| SKU | 12487329 |
| GTIN | 755405578271 |
| Model | Dkny Tania |
| Handle/Strap Color | Python |
| Hardware Color | Silver |
| Exterior Color | Python |
| Lining Color | Cream |
| Bag Width | 15" W |
| Size | 15" W x 12" H x 5" D |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnitic Closure |
| Occasion | Business Casual Travel Workwear |
| Handle Drop | Adjustable Strap type- 8" top handle |
| Bag Depth | 5" D |
| Fabric Type | Polyester |
| Accents | Strap Accent |
| Accessories | Brand Card |
| Department | Women |
| Style | Hobo Bag |
| Features | Adjustable Strap |
| Finish | Python |
| Pattern | Python |
| Bag Height | 12" H |
| Character | DKNY |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Polyethylene |
| Hardware Material | Silver |
| Theme | Designer |
| Strap Drop | Adjustable Strap type- 8" top handle |
| Handle/Strap Material | Polyethylene |
| Product Line | Dkny Tania Hobo Bag |