Clubface OX3102-0254 Polished Brown/spring Hinge Authent Eyeglasses 54-17 by Oakley
$278
$380
NEW
Details
Oakley eyeglasses CLUBFACE - Frame: POLISHED BROWN
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12488071 |
| Model | OAKLEY CLUBFACE OX3102-0254 |
| Frame Color | POLISHED BROWN |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 143mm |
| Vertical | 29 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | RECTANGLE |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Metal |
| Features | Half Frame |