Parker 18 in Brass/orchid Pink Leather Rivets Tea Rose - Style 29389 by Coach
$338
Details
Coach bag Parker - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: Pink
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 9506607 |
| Model | Coach Parker 18 |
| Handle/Strap Color | Gold |
| Hardware Color | Gold |
| Exterior Color | Pink |
| Lining Color | Oxblood |
| Bag Width | 7.25 in |
| Size | Small |
| Shape | Square |
| Closure | Turn Lock |
| Occasion | Casual Party/Cocktail Wedding |
| Year Manufactured | 2010-2019 |
| Bag Depth | 3.25 in |
| Fabric Type | Microfiber |
| Accents | Studded Logo |
| Personalize | No |
| Accessories | Bag Charm Original Dust Bag |
| Department | Women |
| Style | Crossbody |
| Features | Adjustable Strap Chain Strap Convertible Cross-Body Strap Inner Dividers Inner Pockets Lined Outer Pockets Pockets Bag Charm Detachable Strap |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 5 in |
| Character | Barbie Tea rose Bag Charm And Details |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Microfiber |
| Exterior Material | Brass Leather |
| Hardware Material | Brass |
| Theme | 80s 90s Bohemian Classic Designer Flower Retro Rock Rose American Elegant Modern |
| Strap Drop | 21.25" |
| Handle/Strap Material | Brass Leather |
| Product Line | Coach Parker |