87899 Dreamer Orchid Pink Leather Convertible Crossbody Bag by Coach
$202
Details
Coach bag Dreamer - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold, Exterior: Pink
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 9507549 |
| MPN | 87899 |
| GTIN | 193971652115 |
| Model | Dreamer |
| Handle/Strap Color | Pink |
| Hardware Color | Gold |
| Exterior Color | Pink |
| Lining Color | Burgundy |
| Bag Width | 7 3/4 inches |
| Size | Small |
| Bag Length | 11" |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnetic Snap |
| Occasion | Casual Party/Cocktail |
| Handle Drop | 7" |
| Bag Depth | 1 1/2 inches |
| Texture | Smooth |
| Accents | Strap |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Crossbody |
| Features | Chain Strap Convertible Cross-Body Strap |
| Finish | Smooth leather |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 5 inches |
| Lining Material | Suede |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | Brass |
| Strap Drop | and 23" |
| Handle/Strap Material | Leather and chain |
| Product Line | Coach Dreamer |