Khaki/faded Blush Mini Rowan Signature Canvas Leather File Bag- CS182 by Coach
$218
Details
Coach bag Mini Rowan - Handle/Strap: Faded Blush, Hardware: Gold, Exterior: Light Khaki/Faded Blush
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 9508044 |
| GTIN | 196395408610 |
| Model | Coach Mini Rowan |
| Handle/Strap Color | Faded Blush |
| Hardware Color | Gold |
| Exterior Color | Light Khaki/Faded Blush |
| Lining Color | Brown |
| Bag Width | 8 1/4 in |
| Size | Mini |
| Country of Origin | Bangladesh |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 1 1/4 in |
| Personalize | No |
| Accessories | Brand Card |
| Department | Women |
| Style | Crossbody |
| Features | Adjustable Strap Inner Pockets Outer Pockets |
| Finish | Coated |
| Pattern | Signature print |
| Character | Women`s |
| Bag Height | 8 1/4 in |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Signature coated canvas and smooth leather |
| Hardware Material | Brass |
| Theme | Horse |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Coach Outlet |