Rx-able Eyeglasses MB 575 028 58-18 145 Shiny Rose Gold Frames by Montblanc
$676
Details
Montblanc eyeglasses - Frame: Shiny Rose Gold, Lens: Demos w/ Imprint
Montblanc International is a German manufacturing company of luxury goods, based in Hamburg. Montblanc produces a wide range of products, including goods for travel, writing implements, watches and jewelry, among other products.
Product Specs
| Brand | Montblanc |
| SKU | 9530686 |
| MPN | 575 028 |
| Model | MB0575 575 028 MONT BLANC |
| Frame Color | Shiny Rose Gold |
| Lens Color | Demos w/ Imprint |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Width | 58 mm |
| Lens Socket Width | 58 mm |
| Temple Length | 145mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Metal & Plastic |