Ava Signature Patent Leather Tote Shoulder Bag / Corner Zip Wallet Oxblood by Coach
$664
Details
Coach bag - Handle/Strap: Oxblood, Hardware: Gold, Exterior: Dark Brown
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 9607119 |
| GTIN | 192643363434 |
| Handle/Strap Color | Oxblood |
| Hardware Color | Gold |
| Exterior Color | Dark Brown |
| Bag Width | 12.4" |
| Pattern | Logo |
| Closure | Zip |
| Bag Height | 10.24" |
| Occasion | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop | 9" |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Product Name | Signature patent leather avatote |
| Bag Depth | 4.72 in |
| ConditionRank | 6 |
| Exterior Material | Patent Leather Leather |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Unit Type | Unit |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Style | Tote Bag |
| Handle/Strap Material | Patent Leather |