G-shock GBA-900 Mobile Link Bluetooth Analog Digital Watch GBA900UU-3A by Casio
$231
Details
Casio watch [GBA900UU-3A] - Green, Dial: Black, Band: Green
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 9721943 |
| MPN | GBA900UU-3A |
| GTIN | 889232322643 |
| Model | GBA900UU-3A |
| Band Color | Green |
| Color | Green |
| Dial Color | Black |
| Case Size | 48.9 mm. |
| Case Material | Resin |
| Case Thickness | 16.6 mm |
| Department | men |
| Display | Analog & Digital |
| Reference Number | GBA900UU-3A |
| Material | Resin |
| Movement | Quartz Battery |
| Type | Wristwatch |
| Water Resistance | 200-meter water resistance |