TF5546-B 052 Gold Havana Eyeglasses w Blue Block Lens Made IN Italy by Tom Ford
$171
Details
Tom Ford eyeglasses - Frame: Gold/Havana
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
Product Specs
| Brand | Tom Ford |
| SKU | 9739463 |
| MPN | TF5546-B 052 |
| GTIN | 664689993758 |
| Model | TF 5546-B 052 |
| Frame Color | Gold/Havana |
| Bridge Width | 14 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Vertical | 40 mm |
| Character | Blue |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Clubmaster |
| Theme | Hipster |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Features | Blue Block Lens |