SALE: $152 (-67%) $456
Genuine & Authentic Salvatore Ferragamo
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 11756058 |
| MPN: | SF2007S |
| GTIN: | 886895628594 |
| Model: | SF2007S |
| Frame Color: | Tortoise |
| Lens Color: | Green |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Size: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Gradient |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Country of Origin: | Italy |