SALE: $152 (-28%) $210
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12046632 |
| MPN: | PH2275U |
| Model: | PH2275U |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 57 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Frames |
| Style: | Full Rim |
| Vertical: | 40 mm |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | prescription-ready |