$289
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12109247 |
| Model: | Carine |
| Handle/Strap Color: | Moss |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Moss |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 8 in |
| Size: | Extra-Small |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Party/Cocktail Travel |
| Handle Drop: | 2.5” |
| Bag Depth: | 3.5 in |
| Accents: | Studded Zipper |
| Vintage: | Yes |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel |
| Features: | Adjustable Strap Bottom Studs Cross-Body Strap Inner Pockets Lined Outer Pockets Bag Charm Detachable Strap |
| Pattern: | Pebble leather |
| Character: | Bag charm Studded |
| Bag Height: | 6 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Designer Pebbled leather Studded |
| Strap Drop: | 20.5”-24.5” |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | MIchael Kors Carine |
| Manufacturer Color: | Moss |