Eyeglasses Crosslink XS OY8002-0651 51-15 122 Satin Black Kids Frames by Oakley
$201
Details
Oakley eyeglasses CROSSLINK - Frame: Matte Black, Lens: Demos with Print
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10162556 |
| Model | CROSSLINK XS OY8002-0651 |
| Lens Color | Demos with Print |
| Frame Color | Matte Black |
| Temple Length | 122 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 51 mm |
| Department | Unisex Kids |
| Style | Rectangle |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Rubber Temple Tips Full Rim |
| Age Group | Youth |
| Frame Material | Rubber Metal Plastic |
| Vertical | 31 mm |
You might also like
Oakley Crosslink XS OY8002-1549 Grey Shadow Plastic Eyeglasses Frame 49-14-122 - Grey Shadow, Frame: Gray, Lens: Clear
Oakley Crosslink Zero Frames - Satin Black Reflect - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley OX8111-0453 Crosslink Satin Black 53/15/135 Eyeglasses - Frame: Satin Black
Oakley Crosslink Youth (a) OX8111-0453 Crosslink Youth A OX8111-0453 Stain Black / Clear Lens 53mm - Frame: Stain Black
Oakley Crosslink Youth A OX8111-0253 Polished Grey Smoke / Clear Lens 53mm - Frame: Polished Grey Smoke
Oakley Crosslink Youth (a) OX8111-0153 Crosslink Youth A OX8111-0153 Polished Black Ink / Clear Lens 53mm - Frame: Polished Black Ink
Oakley Crosslink OX8111 0153 Polish Black Ink 53-15-135 Men`s Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Crosslink XS Eyeglasses OY8002-0349 Grey Smoke Frame Red Icons 49-14-122 - Frame: Gray