OX3184 Tincup 318401 Powder Coal Men`s Eyeglasses 54MM by Oakley
$276
Details
Oakley eyeglasses TINCUP - Frame: POWDER COAL
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10200209 |
| Model | OAKLEY OX3184 TINCUP 318401 |
| Frame Color | POWDER COAL |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Pattern | Solid |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Square |
| Frame Material | Metal |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim Square |
You might also like
Oakley Eyeglasses OX3184-0352 Tincup Powder Toast Rectangular Metal 52 17 135 - Frame: Powder Toast
Oakley Rx-able Eyeglasses Tincup OX3184-1252 52-17 Satin Light Gold Frames - Frame: Matte Gold / Satin Light Gold, Lens: Clear
Oakley Tincup OX3184-0752 Powder Stain Chrome / Clear Lens 52mm - Frame: Powder Stain Chrome
Oakley Eyeglasses Tincup Men`s Metal Frame Powder Coal 54mm OX3184-01 - Frame: Black