OY8002 01 Satin Black Youth Crosslink XS 51 mm Eyeglasses by Oakley
$164
Details
Oakley eyeglasses Crosslink - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10201581 |
| MPN | OY8002 |
| Model | Crosslink |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 122 mm |
| Vertical | 30 mm |
| Department | Boys |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Designer Modern Classic |
| Features | Full Rim |
You might also like
Oakley Crosslink Float OX3221-0456 Mens Satin Black Eyeglasses Frames 56/17 - Frame: Satin Black/Red, Manufacturer: 0456
Oakley Crosslink XS OY8002-1549 Grey Shadow Plastic Eyeglasses Frame 49-14-122 - Grey Shadow, Frame: Gray, Lens: Clear
Oakley Crosslink Zero Frames - Satin Black Reflect - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley OX8111-0453 Crosslink Satin Black 53/15/135 Eyeglasses - Frame: Satin Black
Oakley Crosslink Youth (a) OX8111-0453 Crosslink Youth A OX8111-0453 Stain Black / Clear Lens 53mm - Frame: Stain Black
Oakley Crosslink Youth A OX8111-0253 Polished Grey Smoke / Clear Lens 53mm - Frame: Polished Grey Smoke
Oakley Crosslink Youth (a) OX8111-0153 Crosslink Youth A OX8111-0153 Polished Black Ink / Clear Lens 53mm - Frame: Polished Black Ink
Oakley Crosslink XS Eyeglasses OY8002-0349 Grey Smoke Frame Red Icons 49-14-122 - Frame: Gray