Crosslink Float OX3221-0456 Mens Satin Black Eyeglasses Frames 56/17 by Oakley
$255
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Satin Black/Red, Manufacturer: 0456
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10367389 |
| MPN | Crosslink Float OX3221-0456 |
| GTIN | 888392198945 |
| Model | Oakley Crosslink Float OX 3221-0456 |
| Frame Color | Satin Black/Red |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 143 mm |
| Frame Width | 145 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Width | 56mm |
| Vertical | 37 mm |
| Department | Men |
| Bundle Listing | No |
| Style | Rectangular |
| Frame Material | Acetate Metal Plastic Titanium |
| Age Group | Adult |
| Features | Full Rim Rectangular Square |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Cartoon TV & Movie Characters Celebrity Classic Clubwear Cosplay Designer Fairytale & Fantasy Geek Goddess Goggles Hippie Hipster Logo Love Modern Movie Music Nerd Novelty Preppy Princess Punk Retro Rock Rockabilly School Superhero Teacher |
| Manufacturer Color | 0456 |
You might also like
Oakley Crosslink OX8117-0152 Mens Satin Black Eyeglasses Frames 52/17-143 - Frame: Black & Red, Manufacturer: 0152
Oakley Crosslink OX8027-1353 Satin Black 53/17/140 Eyeglasses - Frame: Satin Black
Oakley OX8111-1053 Crosslink Youth Satin Lavender 53/15/126 Eyeglasses - Frame: Satin Lavender
Oakley Crosslink Zero OX8076-0258 Mens Black Ink Eyeglasses Frames 58/16 - Frame: Black & Yellow, Manufacturer: 0258