OX3128 02 Socket 5.5 Satin Pewter Men Eyeglasses Frame 54-18mm by Oakley
$261
Details
Oakley eyeglasses Socket - Frame: Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10414724 |
| MPN | 0OX3218 |
| GTIN | 888392221759 |
| Model | Oakley OX3128 Socket 5.5 |
| Frame Color | Pewter |
| Frame Width | 54mm |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Socket Width | 54mm |
| Temple Length | 137mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rimless |
| Frame Material | Metal |
You might also like
Oakley OX3218 0256 Socket Eyeglasses Size: 56 - 18 - 140 - Frame: Satin Pewter
Oakley Socket 5.5 Frames - Satin Black Cobalt - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.5 Frames - Pewter - Satin Pewter/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox3218 Socket 5.5 Rectangle Frames - Polished Black / Clear - Polished Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.0 Frames - Satin Black Cobalt - Satin Black Blue/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox3217 Socket 5.0 Rectangle Frames - Satin Pewter / Clear - Satin Black Cool Grey/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.5 OX3218 Mens Metal Eyeglass Frame 01 Polished Black 54-18 - Frame: Black
Oakley Socket 5.5 OX3218-0256 Satin Pewter 56-18-140 - Satin Pewter, Frame: Satin Pewter