$265
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11348462 |
| GTIN: | 888392221742 |
| Model: | SOCKET 5.5 OX3218 |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 138 mm |
| Vertical: | 30 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Oakley |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Half Rim |
| Personalized: | No |
| Theme: | Athleisure Designer |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | Rectangular Spring Hinges Semi Rimless |
| Character Family: | Oakley |
| Product Line: | Oakley |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley - Socket 5.0 Unisex Glasses Satin Brushed Red Chrome 138MM M190 - Frame: Satin Brushed Chrome Red, Lens: Demo
Oakley OX3128 02 Socket 5.5 Satin Pewter Men Eyeglasses Frame 54-18mm - Frame: Pewter
Oakley Socket 5.5 Frames - Satin Black Cobalt - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.5 Frames - Pewter - Satin Pewter/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox3218 Socket 5.5 Rectangle Frames - Polished Black / Clear - Polished Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.0 Frames - Satin Black Cobalt - Satin Black Blue/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox3217 Socket 5.0 Rectangle Frames - Satin Pewter / Clear - Satin Black Cool Grey/Demo Lens, lens__map: Clear