Tincup OX3184 0154 Powder Coal Eyeglasses Frame 54-17mm by Oakley
$345
Details
Oakley eyeglasses Tincup - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 10456589 |
| MPN | OX3184 |
| GTIN | 0888392145727 |
| Model | Oakley Tincup |
| Frame Color | Black |
| Frame Width | 55mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Theme | Metal |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Square |
| Frame Material | Metal |
| Features | Rectangular Full Rim |
You might also like
Oakley OX3184 Tincup 318401 Powder Coal Men`s Eyeglasses 54MM - Frame: POWDER COAL
Oakley Eyeglasses OX3184-0352 Tincup Powder Toast Rectangular Metal 52 17 135 - Frame: Powder Toast
Oakley Rx-able Eyeglasses Tincup OX3184-1252 52-17 Satin Light Gold Frames - Frame: Matte Gold / Satin Light Gold, Lens: Clear
Oakley Tincup OX3184-0752 Powder Stain Chrome / Clear Lens 52mm - Frame: Powder Stain Chrome