Quay Men’s Sunglasses Night Cap Matte Black Frame / Black Polarized Lens by QUAY
$129
Details
QUAY sunglasses - Frame: Matte Black, Lens: Black
QUAY is here to turn you on. To make you feel like the biggest, baddest, boldest version of yourself. To flip that inner switch and activate the icon you are. Wherever you go in your QUAYS, all eyes will be on you.
Product Specs
| Brand | QUAY |
| SKU | 10923957 |
| MPN | 2088-MTBLK-BLKPOL-2015014740 |
| Model | 2088-MTBLK-BLKPOL-2015014740 |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Black |
| Bridge Width | 20mm |
| Size | 20-150-147-40 |
| Arm Length | 150mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Frame Width | 147mm |
| Country of Origin | Australia |
| Type | Sunglasses |
| Style | Rectangle |
| Lens Technology | Polarized |
| Personalized | No |
| Department | Men |
| Theme | Holiday |
| Lens Material | Glass |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Height | 40mm |