$129
Genuine & Authentic QUAY
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT QUAY
QUAY is here to turn you on. To make you feel like the biggest, baddest, boldest version of yourself. To flip that inner switch and activate the icon you are. Wherever you go in your QUAYS, all eyes will be on you.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | QUAY |
| SKU: | 10923957 |
| MPN: | 2088-MTBLK-BLKPOL-2015014740 |
| Model: | 2088-MTBLK-BLKPOL-2015014740 |
| Frame Color: | Matte Black |
| Lens Color: | Black |
| Bridge Width: | 20mm |
| Size: | 20-150-147-40 |
| Arm Length: | 150mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Frame Width: | 147mm |
| Country of Origin: | Australia |
| Type: | Sunglasses |
| Style: | Rectangle |
| Lens Technology: | Polarized |
| Personalized: | No |
| Department: | Men |
| Theme: | Holiday |
| Lens Material: | Glass |
| Frame Material: | Acetate |
| Lens Height: | 40mm |