OX1072 Entryfee 02 Blue Tortoise RX Eyeglasses 52-15-141 by Oakley
$178
Details
Oakley eyeglasses ENTRYFEE - Clear, Frame: Blue
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11051594 |
| MPN | OX1072 ENTRYFEE 02 |
| Model | OX1072 ENTRYFEE 02 |
| Color | Clear |
| Frame Color | Blue |
| Temple Length | 141 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Department | Unisex |
| Custom Bundle | No |
| Style | Square |
| Type | Full Frame Glasses |
| Frame Material | Metal Plastic |
| Age Group | Adult |
You might also like
Oakley Confession OX1128-0252 Purple/tortoise Authent Eyeglasses 52-15 - Frame: PURPLE/TORTOISE
Oakley Latch SS OX8114-0352 Mens Polished Grey Tortoise Eyeglasses Frames 52 - Frame: Grey Tortoise, Manufacturer: 0352
Oakley Tortoise Plaid Eyeglasses OX1088 0153 Demo Lens 53 15 139 Optical Frame - Frame: Tortoise Plaid
Oakley Showdown OX1098-0653 Tortoise Night Eyeglasses 53mm 16 137 - Frame: Tortoise Night
Oakley Designer Square Eyeglasses Tortoise Shell with Demo Lens Taunt OX1091 - Frame: Tortoise Shell