$178
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11051594 |
| MPN: | OX1072 ENTRYFEE 02 |
| Model: | OX1072 ENTRYFEE 02 |
| Color: | Clear |
| Frame Color: | Blue |
| Temple Length: | 141 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Department: | Unisex |
| Custom Bundle: | No |
| Style: | Square |
| Type: | Full Frame Glasses |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Age Group: | Adult |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Confession OX1128-0252 Purple/tortoise Authent Eyeglasses 52-15 - Frame: PURPLE/TORTOISE
Oakley Latch SS OX8114-0352 Mens Polished Grey Tortoise Eyeglasses Frames 52 - Frame: Grey Tortoise, Manufacturer: 0352
Oakley Tortoise Plaid Eyeglasses OX1088 0153 Demo Lens 53 15 139 Optical Frame - Frame: Tortoise Plaid
Oakley Showdown OX1098-0653 Tortoise Night Eyeglasses 53mm 16 137 - Frame: Tortoise Night
Oakley Designer Square Eyeglasses Tortoise Shell with Demo Lens Taunt OX1091 - Frame: Tortoise Shell