Socket 5.5 OX3218 Mens Metal Eyeglass Frame 01 Polished Black 54-18 by Oakley
$265
Details
Oakley eyeglasses SOCKET - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11348462 |
| GTIN | 888392221742 |
| Model | SOCKET 5.5 OX3218 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 138 mm |
| Vertical | 30 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Oakley |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Personalized | No |
| Theme | Athleisure Designer |
| Frame Material | Metal |
| Features | Rectangular Spring Hinges Semi Rimless |
| Character Family | Oakley |
| Product Line | Oakley |
You might also like
Oakley - Socket 5.0 Unisex Glasses Satin Brushed Red Chrome 138MM M190 - Frame: Satin Brushed Chrome Red, Lens: Demo
Oakley OX3128 02 Socket 5.5 Satin Pewter Men Eyeglasses Frame 54-18mm - Frame: Pewter
Oakley Socket 5.5 Frames - Satin Black Cobalt - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.5 Frames - Pewter - Satin Pewter/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox3218 Socket 5.5 Rectangle Frames - Polished Black / Clear - Polished Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Socket 5.0 Frames - Satin Black Cobalt - Satin Black Blue/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox3217 Socket 5.0 Rectangle Frames - Satin Pewter / Clear - Satin Black Cool Grey/Demo Lens, lens__map: Clear