- Enduro 20L 3.0 Backpack 15 Laptop School College Back Pack Black by Oakley
$96
Details
Oakley bag Enduro - Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11350339 |
| MPN | 921056ODM |
| GTIN | 888896921124 |
| Model | Enduro 2.0 |
| Color | Black |
| Bag Width | 12.5 in |
| Size | One Size |
| Bag Height | 19 in |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual Travel |
| Lining Material | Fabric |
| Material | Polyester |
| Bag Depth | 5.5 in |
| Department | Men |
| Style | Backpack |
| Theme | Hiking Outdoor School Sports College |
| Features | Adjustable Strap Bottle Pocket Inner Dividers Laptop Sleeve/Protection Padded Pockets Zip-Around |
| Handle/Strap Material | Polyester |