Tincup OX3184-0752 Powder Stain Chrome / Clear Lens 52mm by Oakley
$176
Details
Oakley eyeglasses TINCUP - Frame: Powder Stain Chrome
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11639694 |
| MPN | OX3184-0752 |
| GTIN | 888392395054 |
| Model | OAKLEY TINCUP OX3184-0752 |
| Frame Color | Powder Stain Chrome |
| Bridge Width | 17mm |
| Lens Socket Width | 52mm |
| Temple Length | 135mm |
| Vertical | 31mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim |
You might also like
Oakley OX3184 Tincup 318401 Powder Coal Men`s Eyeglasses 54MM - Frame: POWDER COAL
Oakley Eyeglasses OX3184-0352 Tincup Powder Toast Rectangular Metal 52 17 135 - Frame: Powder Toast
Oakley Rx-able Eyeglasses Tincup OX3184-1252 52-17 Satin Light Gold Frames - Frame: Matte Gold / Satin Light Gold, Lens: Clear
Oakley Eyeglasses Tincup Men`s Metal Frame Powder Coal 54mm OX3184-01 - Frame: Black