Hex Jector (a) OX8174-0254 Hex Jector A OX8174-0254 Stain Grey Smoke / Clear Lens 54mm by Oakley
$182
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Stain Grey Smoke
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11702774 |
| MPN | OX8174-0254 |
| GTIN | 888392553027 |
| Model | OAKLEY HEX JECTOR (A) OX8174-0254 |
| Frame Color | Stain Grey Smoke |
| Bridge Width | 16mm |
| Lens Socket Width | 54mm |
| Temple Length | 143mm |
| Vertical | 35mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim |
You might also like
Oakley Hex Jector Eyeglasses OX8032-0557 57-17 141 Satin Black Camo Frames - Frame: Satin Black & Camo
Oakley Unisex Hex Jector 0OX8032 Frames - Satin Grey Smoke - Satin Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley - Hex Jector OX8032 0457 Black Ink 57-17-141 Rectangle Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Hex Jector Eyeglasses OX8032-0557 57-17 141 Matte Black Camo Frames - Frame: Satin Black