$182
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 12123391 |
| MPN: | OX8032-0457 |
| GTIN: | 888392561732 |
| Model: | OAKLEY HEX JECTOR OX8032-0457 |
| Frame Color: | Black Ink |
| Bridge Width: | 17mm |
| Lens Socket Width: | 57mm |
| Temple Length: | 141mm |
| Vertical: | 42mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Rectangular Full Rim |
| Country of Origin: | Thailand |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Hex Jector Eyeglasses OX8032-0557 57-17 141 Satin Black Camo Frames - Frame: Satin Black & Camo
Oakley Unisex Hex Jector 0OX8032 Frames - Satin Grey Smoke - Satin Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley OX8174F 0254 Hex Jector Grey Smoke 54-16-143 Rectangle Eyeglasses - Frame: Gray
Oakley - Hex Jector OX8032 0457 Black Ink 57-17-141 Rectangle Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Hex Jector (a) OX8174-0254 Hex Jector A OX8174-0254 Stain Grey Smoke / Clear Lens 54mm - Frame: Stain Grey Smoke
Oakley OX8032 Hex Jector Men`s Rectangular Frames 55mm - Frame: Satin Black