OX3227 Eyeglasses 0157 Satin Black - 57-17-139 by Oakley
$140
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Satin Black, Lens: Transparent - Demo
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11756226 |
| GTIN | 888392459114 |
| Model | OX3227 - Fuller™ |
| Frame Color | Satin Black |
| Lens color | Transparent - Demo |
| Size | 57mm - 17mm - 139mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Vertical | 35.4 mm |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Unit Type | Unit |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | Metal |
| Personalized | No |